Selektywna trabekuloplastyka laserowa SLT to nowoczesna metoda leczenia jaskry otwartego kąta. Stosuje się ją zarówno jako metodę pierwszego rzutu, jak również jako alternatywę dla dodatkowych leków przeciwjaskrowych w terapii skojarzonej.
Dlatego, w trakcie rozszerzania się źrenicy, obwodowa część tęczówki przesłania siateczkę beleczkowania i utrudnia odpływ cieczy wodnistej, a gromadzący się płyn podnosi ciśnienie wewnątrz oka.
Na szczęście jaskrę można wykryć we wczesnym jej stadium, gdy zmiany jaskrowe są małe. Dlatego, warto regularnie badać oczy i nie czekać, aż pojawią się pierwsze zaburzenia widzenia peryferyjnego, świadczące o zaawansowanym stadium choroby.
W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.
Wysoka jakość usług to zasługa wiedzy i umiejętności naszej kadry – specjalistów okulistyki z ponad 20-letnim stażem w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz AMD. Przez przeszło dwie dekady współtworzyłyśmy renomę placówek takich jak warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka czy Klinika Okulistyki CMKP, by dziś nieść pomoc pacjentom we własnym ośrodku – Centrum Okulistycznym Jaskra.
Istotna będzie także zdrowa, dobrze zbilansowana dieta. Nie zapobiegnie rozwojowi jaskry, ale jest kluczem do utrzymania właściwego widzenia.
Jaskra młodzieńcza dotyka nastolatków i młodych dorosłych. Pomimo, obecności podobnych objawów, jak u dorosłych, chorobę uważa się za bardziej zagrażającą widzeniu, ponieważ ciśnienie wewnątrzgałkowe jest zazwyczaj wyższe niż u dorosłych, a na dodatek młody wiek, wymaga zachowania nerwu wzrokowego przez znacznie dłuższy czas niż u dorosłych.
Przed zabiegiem laserowym lub operacją przeciwjaskrową konieczna jest wizyta w Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina. Okulista dobierze wówczas odpowiednią terapię. Wykonamy także niezbędne badania diagnostyczne mające na celu określenie stopnia zaawansowania jaskry.
Leczenie farmakologiczne polega leczenie jaskry warszawa na podawaniu leków obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Działają one particular przez zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej lub ułatwienie jej odpływu.
Jaskra wrodzona występuje u niemowląt i małych dzieci z powodu nieprawidłowego rozwoju układu drenażowego oka. Może być jedno- lub obuoczna.
Po postawieniu wstępnej diagnozy każda osoba chora na jaskrę lub podejrzana o nią, powinna mieć wykonaną pełną dokumentację okulistyczną: z oceną tarczy nerwu wzrokowego i szerokości kąta przesączania oraz stanu funkcji wzroku.
pl materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz polityki prywatności.
Dlatego bardzo ważne jest, żeby wykryć jaskrę jak najwcześniej. Przy możliwie najwcześniejszym wykryciu jaskry istnieje mniejsze ryzyko poważnego uszkodzenia nerwu wzrokowego, co oczywiście przekłada się na naszą jakość widzenia.
Jaskra wtórna związana jest z występowaniem innego schorzenia, dotyczącego oka, i podobnie jak jaskra pierwotna wyróżnia się postać z zamkniętym kątem przesączania, w której odpływ cieczy wodnistej jest widocznie utrudniony, oraz postać z otwartym kątem przesączania – w której ciecz nie odpływa, mimo iż kąt przesączania jest szeroki. Można je odróżnić za pomocą gonioskopii.